Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatne bilety dla uczniów z całego województwa obiecują kandydaci partii Razem do sejmiku

Konferencja prasowa partii Razem. Fot. D. Grzymska

„Transport naprawdę publiczny i dostępny dla wszystkich” – to hasło konferencji prasowej zorganizowanej w Olsztynie przez partię Razem.

Bartosz Grucela, kandydat partii do sejmiku województwa stawia na kolej, ale chce też przywrócić transport autobusowy do każdej miejscowości. Deklaruje on utworzenie wojewódzkiego funduszu samorządowego. Ma to być jednostka, która będzie zajmowała się integrowaniem transportu publicznego.

00:00 / 00:00

Kandydaci partii Razem chcą przywrócenia połączeń kolejowych na trasach: Olsztyn-Mrągowo, Działdowo-Nidzica i Elbląg-Braniewo. Deklarują, że doprowadzą do tego, że rozkłady jazdy będą konsultowane z mieszkańcami, a bilet na dowolny transport publiczny będzie można kupić w jednej kasie.

Kandydatka partii Razem do sejmiku województwa Małgorzata Matuszewska-Boruc, twierdzi, że dzieci oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych nie powinni płacić za bilety.

Kandydaci partii Razem chcą się także zająć budowaniem i poprawą istniejącej już infrastruktury dla rowerzystów i pieszych.

Konferencja prasowa partii Razem. Fot. D. Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w transport, wybory, komunikacja, kampania, wybory samorządowe, Partia Razem, Małgorzata Matuszewska-Boruc, wybory 2018
Michał Wypij zapowiada połączenie ul. Wilczyńskiego z al. Warszawską. „Szukamy możliwości, aby udrożnić ruch w mieście”

Michał Wypij, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna przedstawił pakiet propozycji dla Jarot, Pieczewa i osiedla Generałów. Koncepcja powstała w oparciu o rozmowy z mieszkańcami, a priorytetem...

Zamknij
RadioOlsztynTV