Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatne badania przez cały weekend

Fot. M. Rozbicka

W Pasłęku stanęła Mobilna Strefa Zdrowia. To część projektu pod hasłem „Zdrowe Życie”, nad którym patronat objęła para prezydencka.

Ideą programu jest dotarcie do tych pacjentów, którzy z różnych powodów od dawna nie byli u lekarza. – Nie zawsze nam po drodze do lekarza, a takie inicjatywy wspierają to, co jest kluczowe jeżeli chodzi o naszą ochronę zdrowia. To jest profilaktyka – przypomniał wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

Prezes PZU Zdrowie Andrzej Jaworski mówił o celach ogólnopolskiej akcji „Zdrowe Życie”.

Mamy nadzieję, że ta akcja, która w tej chwili w całej Polsce odbyła się już w 23 miejscowościach pokaże, że Polacy chcą dbać o zdrowie, chcą się badać i dzięki temu będziemy mogli spokojniej funkcjonować jako zdrowe społeczeństwo

– wyjaśnił.

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pasłęku można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich: zmierzyć poziom glukozy, cholesterolu czy ciśnienia krwi, a także wykonać spirometrię, EKG i USG płuc oraz mammografię.

– Profilaktyka zdrowotna jest podstawą do tego, żebyśmy jako społeczeństwo mieli poczucie bezpieczeństwa – przyznał pełnomocnik wojewody ds. bezpieczeństwa Łukasz Kochan.

Jest to element, w którym my, dbając o swoje zdrowie, wiemy, że mamy możliwość skorzystania z różnego rodzaju badań, ale przede wszystkim przez pryzmat profilaktyki zdrowotnej nasze kolejne leczenie, jeżeli będziemy chorzy, będzie łatwiejsze, będzie krótsze, a co za tym idzie – mamy realną szansę, że wyzdrowiejemy szybciej

– podkreślił.

Mobilna strefa zdrowia PZU w Pasłęku będzie dostępna dla chętnych pacjentów na parkingu także w niedzielę, od godziny 10 do godziny 19. Wśród bezpłatnych konsultacji i badań są również te dietetyczne.

Wykonujemy bezpłatną analizę składu ciała. Za pomocą profesjonalnego sprzętu możemy zbadać zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wody w organizmie. Jest to łatwe, nieinwazyjne badanie, pokazujące, jak wygląda nasz skład ciała. Później można z nami ten wynik omówić

– wyjaśniła Sylwia Pacyna-Szymańska dietetyk w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH – PIB.

Do tej pory w akcji „Zdrowe Życie” przebadało się ponad 96 tysięcy osób. Jej organizatorami są Narodowy Fundusz Zdrowia, PZU Zdrowie, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Aktywów Państwowych, a całość patronatem objęła Para Prezydencka.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Rozbicka

Fot. M. Rozbicka

Fot. M. Rozbicka

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, PZU, Łukasz Kochan, Andrzej Śliwka, Mobilna Strefa Zdrowia, Andrzej Jaworski
Prawie 360 tysięcy Polaków ma Alzheimera. Choroba najczęściej dotyka kobiety

Dziś (21 września) obchodzony jest światowy dzień walki z tą chorobą. W Polsce Alzheimera lub choroby pokrewne zdiagnozowano u blisko 360 tysięcy osób. Jak wynika z...

Zamknij
RadioOlsztynTV