Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatna szkoła rodzenia i poradnia laktacyjna. Ełk wspiera młodych rodziców

Młodzi rodzice z Ełku mogą bezpłatnie korzystać ze Szkoły Rodzenia i Poradni Laktacyjnej. Samorząd miejski przeznaczył na ten cel w sumie prawie 100 tysięcy złotych.

Jak mówi Katarzyna Podlecka kierująca Wydziałem Polityki Społecznej w ełckim ratuszu, takie wsparcie jest udzielane od kilkunastu lat.

W ramach Szkoły Rodzenia działającej od 2012 roku specjaliści pomagają w teoretycznym i praktycznym przygotowaniu się do narodzin dziecka oraz przełamaniu lęku przyszłych rodziców przed porodem. W 2022 roku w Szkole Rodzenia wzięło udział 60 kobiet. Z usług poradni mogą korzystać kobiety po porodzie oraz kobiety ciężarne, które pragną przygotować się do karmienia piersią. Porad udziela również lekarz neonatolog posiadający specjalne uprawnienia. W ubiegłym roku w ramach Poradni Laktacyjnej udzielono 525 porad.

00:00 / 00:00

Szkoły Rodzenia i Poradnia Laktacyjna działają w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Konopnickiej.

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, rodzice, dofinansowanie, poradnia, matka, mama, przychodnia, Szkoła Rodzenia
Przez miesiąc nie mieli lekarza. Mieszkańcy Starych Juch zyskali nową przychodnię

W Starych Juchach otwarta został przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Przez miesiąc w gminie nie było lekarza z powodu wypowiedzenia umowy przez prywatną spółkę, która świadczyła takie...

Zamknij
RadioOlsztynTV