Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpieczniej na drogach regionu

Mniej wypadków, mniej rannych, mniej kolizji, a także spadek liczby nietrzeźwych kierowców. Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali pierwsze półrocze na drogach regionu.

Było 711 wypadków, w których zginęły 64 osoby, a rannych zostało 865 osób. Policjanci byli wzywani do 6 900 kolizji drogowych. To o ponad 400 mniej niż rok wcześniej.

Na drogach regionu policjanci zatrzymali od stycznia do końca czerwca 2 459 nietrzeźwych kierowców. To mniej o ponad 300 w porównaniu z 2012 rokiem. Nadal jednak pijani za kierownicą byli sprawcami co dziesiątego wypadku, a z powodu nadmiernej prędkości było ponad 250 wypadków.

Policjanci podkreślają, że kierowcy muszą się także liczyć z tym, że w każdej chwili mogą zostać skontrolowani. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy decydują się wsiąść do samochodu na „podwójnym gazie”. (wchr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, wypadki, raport
Lokalne drogi w lepszym stanie

75,5 kilometrów dróg lokalnych zostanie zmodernizowanych w regionie jeszcze w tym roku. Minister Administracji i Cyfryzacji przyznał dofinansowanie 31 projektom złożonym przez samorządy gminne i powiatowe....

Zamknij
RadioOlsztynTV