Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpieczne wakacje z policją

Policjantki i policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wzięli udział w akcji „Bezpieczne Wakacje 2013”. Spotkanie edukacyjne z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 Specjalnej, Gimnazjum nr 1 Specjalnego i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 2 miało na celu przypomnieć uczniom o tym, jak należy bezpiecznie spędzać wakacje.

Dla młodzieży przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. pokaz sprzętu policyjnego. Każdy, kto miał ochotę, mógł wsiąść do radiowozu, włączyć sygnały i zrobić sobie zdjęcie.

W spotkaniu brały udział trzy grupy młodzieży. Z najmłodszymi policjanci rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w czasie wakacji. Poruszali zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, bezpieczną kąpielą, bezpieczeństwem na drodze. Funkcjonariusze pokazywali również, jak należy zachowywać się w przypadku ataku psa, ćwiczyli tzw. pozycję „na żółwia”.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały radiowóz policyjny. Każdy, kto chciał mógł do niego wsiąść, włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne oraz zrobić sobie zdjęcie. Policjanci odpowiadali również na wszystkie pytania dzieci dotyczących m.in. pracy policjantów, a także zadawali dzieciom pytania, z którymi sobie świetnie radziły.

Młodzież natomiast zadawała dużo pytań dotyczących Internetu. Policjanci rozmawiali z uczestnikami spotkania o zagrożeniach wynikających z nawiązywania znajomości internetowych z osobami obcymi.

Funkcjonariusze przypominali wiele rad, m.in. o tym,  aby nie by nie podawać nieznajomym swoich danych osobowych i adresowych oraz o tym, by podczas nawiązywania znajomości przez Internet kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Podczas spotkania poruszono również temat przemocy rówieśniczej zarówno w szkole, jak i na podwórku. Policjanci przypomnieli o konsekwencjach nieodpowiednich zachowań. Na koniec spotkania wszystkim uczniom życzyli wspaniale spędzonych, bezpiecznych wakacji. (kwp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Slider, bezpieczeństwo, Akcja
Raz na ludowo – „Kiwitczanki”

Jak twórczo razem spędzać wolny czas? I czy śpiew może być terapią? W audycji "Raz na ludowo" Anna Minkiewicz-Zaremba spotkała się - w Kiwitach koło Lidzbarka...

Zamknij
RadioOlsztynTV