Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpieczeństwo przede wszystkim. WOT pomoże przy letnich obozach dla młodzieży

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej

Szef MON Mariusz Błaszczak wydał decyzję o wsparciu organizatorów wypoczynku przez Wojska Obrony Terytorialnej, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, korzystających ze zorganizowanego wypoczynku w lecie – poinformowało MON.

W poniedziałek Szef MON Mariusz Błaszczak ma przedstawić w Dowództwie Wojsk Terytorialnych w Zegrzu szczegółową informacje o wsparciu wojska przy organizacji letnich obozów wypoczynkowych dla młodzieży – poinformowało w komunikacie Centrum Operacyjne MON.W informacji stwierdzono, że szef MON „wydał decyzję o wsparciu organizatorów wypoczynku przez Wojska Obrony Terytorialnej, by zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających ze zorganizowanego wypoczynku w lecie”.

To reakcja na potrzeby zasygnalizowane ze strony resortu rodziny, pracy i polityki społecznej oraz resortu edukacji narodowej. Do zadań Wojsk Obrony Terytorialnej należeć ma przede wszystkim prowadzenie szkoleń dla pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dla dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa

– napisano w komunikacie.

Ponadto WOT mają odpowiadać za udzielanie pomocy medycznej i wykonywanie zadań sanitarno-higienicznych oraz przeciwepidemicznych na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze mają zapewnić niezbędne wsparcie logistyczne oraz psychologiczne. Zobowiązani są również do odkażania pomieszczeń, sprzętu oraz pojazdów.

Obecny bilans przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 23 686, spośród których zmarło 1064 osób.

Autor: K. Kowalczyk (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, bezpieczeństwo, wypoczynek, wakacje
Na Mazurach pojawili się turyści. „Z dnia na dzień topnieją miejsca noclegowe na lipiec i sierpień”

W najbliższy długi czerwcowy weekend wolne są już tylko pojedyncze pokoje. Znalezienie wolnych miejsc na lipiec i sierpień także jest niełatwe. Wreszcie są turyści, na wodzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV