Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

„Bezpieczeństwo nie ma ceny”. Posłuchaj rozmowy z politykami z regionu

„Weekend z Wojskiem”, czyli seria festynów wojskowych, które będą odbywały się w najbliższych dniach w regionie, to pokłosie ustawy o obronie Ojczyzny – powiedział w Porannych Pytaniach poseł PiS Wojciech Kossakowski. Poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek podkreślił natomiast, że ostatnie inwestycje w polskiej armii znacząco zwiększą bezpieczeństwo ojczyzny.

Z parlamentarzystami rozmawiał Marek Lewiński. Wojciech Kossakowski, członek sejmowej komisji obrony narodowej przypomniał, że ustawa zakłada zwiększenie liczby żołnierzy do 300 tysięcy.

Wszystkie działania, które są podejmowane przez pana ministra, czy inne osoby odpowiadające za bezpieczeństwo w kraju służą temu, aby przybliżyć zasady funkcjonowania armii, czym się zajmuje, pokazać sprzęt wojskowy

– wyliczał poseł PiS.

Poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek, wiceprzewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej, pozytywnie ocenił działania promocyjne wojska w naszym regionie.

Oceniam to pozytywnie. Jesteśmy wschodnią flanką NATO, ale również wschodnią flanką Unii Europejskiej, graniczymy z Rosją.  Musimy pokazać naszemu społeczeństwu, że jako klasa polityczna robimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna.

Goście porannej rozmowy odnieśli się również do nowych kontraktów na zakup broni m.in. z Korei Południowej czy USA. Poseł Nowej Lewicy zaznaczył, że łączna kwota zakupów uzbrojenia z Azji może wynieść nawet 70 miliardów złotych. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej dodał, że ważne jest również pozyskanie przez naszą zbrojeniówkę dostępu do technologii.

Nas cieszy przede wszystkim kierunek i perspektywy krajowej produkcji, bo podpisana umowa z Koreą wnosi też technologię do polskiej zbrojeniówki

– zaznaczył poseł Marcin Kulasek.

Wojciech Kossakowski podkreślił natomiast, że nasza armia cały czas potrzebuje nowoczesnego uzbrojenia.

Bezpieczeństwo nie ma ceny. Ceny i kwoty, które padają do końca nie odzwierciedlają sytuacji, czy bieżących możliwości. Wierzę w to, że ci, którzy negocjują w imieniu Polski robią to najlepiej, a cena jest najlepsza z możliwych.

Jeszcze dziś przysięgę w Olsztynie złoży, w obecności wicepremiera i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, 80 żołnierzy zasadniczej dobrowolnej służy wojskowej. Festyny „Weekend z Wojskiem” odbędą się: w sobotę w Iławie, w niedzielę w Szczytnie oraz w poniedziałek w Elblągu. Wydarzenie w Elblągu połączone będzie z „Festiwalem piosenki wojskowej Państw NATO”.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, PiS, armia, Marcin Kulasek, Nowa Lewica
Defilady, pokazy, koncerty. Wojsko zaprasza na pikniki w regionie

Wojsko zaprasza do wspólnego świętowania. Od 13 do 15 sierpnia w całym kraju odbędą się pikniki z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej....

Zamknij
RadioOlsztynTV