Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezmyślne parkowanie coraz droższe. Olsztyn wprowadza nowe stawki

Fot. Beata Świerkowska-Chromy

Od przyszłego roku w Olsztynie wzrosną opłaty za usunięcie pojazdów zaparkowanych w niedozwolonych i zagrażających bezpieczeństwu miejscach. Radni zdecydowali, że wyższe będą także opłaty za ich przechowywanie na strzeżonym parkingu.

Stawki wzrosną o 15 procent w stosunku do obecnego roku.

Proponujemy, aby od nowego roku za usunięcie pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony przyjąć stawkę 627 złotych. Każda doba przechowywania będzie kosztować 54 złote. Jeżeli chodzi o hulajnogi elektryczne oraz urządzenia transportu osobistego za ich usunięcie proponujemy przyjąć stawkę w wysokości 149 złotych, a za każdą dobę przechowywania 29 złotych.

– poinformował Jakub Sudziński z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Olsztynie.

Za przyjęciem nowych opłat głosowało 21 radnych obecnych na sesji. Pojazdy usuwane są na wniosek straży miejskiej, policji, albo innych służb prowadzących akcję ratunkową. Jest to zlecane prywatnym firmom, które mają umowy z gminą. Dotyczy to również wraków.

W tym roku z olsztyńskich ulic ściągnięto 188 nieodpowiednio zaparkowanych samochodów osobowych i 128 elektrycznych hulajnóg.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w auto, sesja, blokada, mandat, koło, straż miejska, ceny, radni, opłaty, parking, samochód, POJAZD, podwyżki, hulajnoga, stawki, parking strzeżony, zakaz parkowania, blokada kół
Nawet 3 tysiące złotych za „czapę” na samochodzie

Policjanci apelują o dokładne odśnieżanie samochodów. Auto musi być przygotowane do bezpiecznej jazdy. Za zaniedbanie tego obowiązku grożą wysokie mandaty. Za jazdę z "czapą" śniegu na...

Zamknij
RadioOlsztynTV