Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezdomny uratowany przez policjantów

Szałas, w którym mieszkał bezdomny. Fot. Policja

Policjanci z powiatu nowomiejskiego uratowali bezdomnego przed wychłodzeniem. Dzielnicowi z gminy Biskupiec opiekowali się mężczyzną, który od jakiegoś czasu mieszkał w namiocie w pobliskim lesie. Z powodu zapowiadanych mrozów, dał się namówić na nocleg w schronisku dla osób bezdomnych.

Ważne są wszystkie sygnały – podkreśla młodszy aspirant Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji. – Każdy sygnał, który do nas dotrze, będzie sprawdzony – dodaje policjantka.

Posłuchaj

Przypomnijmy, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie działa bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych . Można dzwonić pod numer 800 165 320 i uzyskać tam informacje o miejscach noclegowych, jadłodajni oraz punktach pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa . Infolinia będzie działała do końca marca.

Autor: K. Piasecka

Redakcja: M. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, mróz, bezdomny
Nie bądźmy obojętni na bezdomność. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 800 165 320

Nocą na Warmii i Mazurach temperatura spadnie miejscami do minus 10 stopni. W regionie działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Dzwoniąc...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV