DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Bezbramkowe remisy, zwycięstwo beniaminka. Grali ligowcy z regionu

Zaglądamy na ligowe boiska. W ten weekend mecze rozegrali przedstawiciele piłkarskiej II, III i IV ligi.

W drugiej lidze odbyła się 4. kolejka spotkań. Jedyny reprezentant Warmii i Mazur na tym szczeblu – Olimpia Elbląg – przegrał u siebie ze Skrą Częstochowa 0:1, tracąc bramkę w 86. minucie. Trener Skry Dariusz Rolak podkreślił, że jego zespół zaprezentował wysoką formę przez 90 minut. Zdobył też cenne, pierwsze 3 punkty, ważne w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Szkoleniowiec Olimpii Sebastian Letniowski wskazał, że ten tydzień elbląska drużyna może zaliczyć do „fatalnych”. Wziął na siebie odpowiedzialność za porażkę. – Mieliśmy rozpisany zespół przeciwnika, ale nie daliśmy rady fizycznie – przyznał.

W piłkarskiej Betclic 3. Lidze rozegrano drugą kolejkę. W Tomaszowie Mazowieckim Stomil Olsztyn zmierzył się z miejscową Lechią. Mecz mógł się podobać kibicom, zabrakło jednak najważniejszego – bramek. Zarówno trener Lechii Mateusz Mielczarek, jak i szkoleniowiec Stomilu Piotr Zajączkowski podkreślili, że szanują jeden punkt. Bez bramek także w spotkaniu GKS-u Wikielec z Sokołem Aleksandrów Łódzki. – To był bardzo dobry mecz, ale nie wykorzystaliśmy swoich szans na boisku rywala – przyznał trener Wikielca, Damian Jarzembowski.

Sezon zainaugurowała forBET 4. Liga. Bardzo dobrze poradził sobie beniaminek rozgrywek – Start Nidzica, który pokonał u siebie 3. drużynę ubiegłego sezonu – Mrągowię Mrągowo 1:0. – Cieszymy się z tego wyniku. Pokazaliśmy charakter – powiedział trener Startu Czesław Żukowski.

Jeziorak Iława przegrał natomiast na własnym boisku z Mamrami Giżycko 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 68. minucie Hubert Szramka, wyrównał w 72. Aleksander Matuć, a wynik ustalił w 76. Krystian Wiszniewski. Trener Mamr, Mariusz Narel przyznał, że mimo wygranej, nie wszystko ułożyło się po jego myśli. Szkoleniowiec Jezioraka Adam Boros przekonywał natomiast, że z meczu na mecz jego drużyna powinna prezentować się coraz lepiej.