Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bez ubezpieczenia i uprawnień, za to z promilami. Pijany mężczyzna jechał traktorem

Fot. KWP Olsztyn

Brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 42-latek jeżdżący ciągnikiem po pijanemu. Kierowcę zatrzymali właściciele posesji, na którą wjechał mężczyzna. Jak się okazało, miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierujący traktorem wjechał na prywatną posesję w gminie Lidzbark Warmiński, uderzył w zaparkowany ciągnik, następnie zaczepił o rury, zerwał hydrofor i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Dalszą jazdę uniemożliwili mężczyźnie poszkodowani właściciele posesji, zabierając kluczyki do pojazdu i wzywając policję.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 42-latka. Miał on prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Przyznał, że zanim wsiadł za kierownicę pojazdu wypił butelkę wódki. Nie potrafił wytłumaczyć logicznie swojego zachowania. Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy nie posiada uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie ma ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

 

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, ciągnik, traktor
Wojenny niewypał w centrum Ełku

Policjanci zostali poinformowani o znalezionym niewybuchu w centrum miasta, w trakcie rewitalizacji terenu przy rzece Ełk. Funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to mina...

Zamknij
RadioOlsztynTV