Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Będziemy mogli bezpiecznie dojść do domów”. Dzięki wsparciu KOWR mają nową drogę

Fot. K. Piasecka

Ma niecały kilometr, ale jest bardzo ważna – nowa droga, która prowadzi do domów we wsi Łabławki w gminie Bisztynek. Zmiana gruntowej ścieżki w wybrukowaną była możliwa dzięki pieniądzom z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Budowa tej drogi kosztowała 286 tysięcy złotych, ale dla mieszkańców jest bezcenna. – Dzięki niej będziemy mogli bezpiecznie dojść do swoich domów, a dodatkowo dobry dojazd może mieć przykładowo karetka – mówili.

To szósta taka inwestycja w gminie Bisztynek. Nowe drogi są także w miejscowościach: Sątopy Samulewo, Wojkowo, Troksy, Sątopy I i Pleśnik. – Mieszkańcy miejscowości popegeerowskich w końcu będą mieli mogli suchą nogą dojść do domu – dosłownie i w przenośni – dodał burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

– Przeznaczyliśmy w sumie 1 milion 800 tysięcy złotych na drogi osiedlowe w miejscowościach popegeerowskich w gminie Bisztynek. To lider w bezzwrotnej pomocy z KOWR – mówił Marcin Kazimierczuk, zastępca dyrektora warmińsko-mazurskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

W kolejnych miesiącach takich inwestycji będzie mogło być jeszcze więcej. Umożliwia to nowelizacja ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. KOWR będzie mógł udzielać bezzwrotnej pomocy finansowej na budowę i remont dróg, ale nie tylko. – Możemy rozszerzyć katalog wsparcia. Dostaliśmy taką możliwość, szczególnie jeżeli chodzi o świetlice wiejskie i boiska – powiedział Grzegorz Kierozalski, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

W tym roku na wsparcie inwestycji w gminach popegeerowskich warmińsko-mazurski oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa przeznaczył około 13 milionów złotych.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, Łabławki, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, KOWR
Pijany senior spał na ruchliwej drodze

Cudem uniknął śmierci 60-letni mieszkaniec gminy Sępopol. Mężczyzna leżał na ruchliwej drodze powiatowej. Do groźnej sytuacji doszło wczoraj po godzinie 18. Kompletnie niewidoczny, bez jakiegokolwiek elementu...

Zamknij
RadioOlsztynTV