Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie rekord Guinessa? Młodzież w całej Polsce jednocześnie ćwiczyła akcję ratunkową

Próba bicia rekordu Guinessa w LO nr 5 w Olsztynie. Fot. A.Podbielska

Kilkudziesięciu uczniów olsztyńskich szkół wzięło udział w biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Takie zajęcia przeprowadzono w wielu szkołach w całym kraju.

Pod okiem wykwalifikowanych ratowników młodzi ludzie   przez pół godziny prowadzili  akcję ratunkową na fantomach. Próba bicia rekordu Guinessa  jest elementem  zapoczątkowanego przez WOŚP i prowadzonego od 10 lat programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

W największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej w zeszłym roku uczestniczyło łącznie 16 557 osób. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Wkrótce dowiemy się czy udało się pobić ubiegłoroczny rekord.

Autorka: A.Skrago
Zdjęcia: A.Podbielska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOŚP, pierwsza pomoc, video
Z okazji 65. urodzin Radia Olsztyn naszym słuchaczom: Joannie, Mai, Sylwii, Zbyszkowi, Markowi, Łukaszowi i Ryszardowi osobiście wręczyliśmy prezenty :-)

Radio Olsztyn kończy 65 lat. 2 października 1952 roku o godzinie 17.35, jako jedna z ośmiu Ekspozytur Polskiego Radia, nadaliśmy swoją pierwszą audycję. Dziś przyjmujemy życzenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV