Będzie jaśniej i oszczędniej w gminie Mrągowo
Gmina Mrągowo zmodernizuje oświetlenie. Została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji.
Na terenie gminy Mrągowo 400 opraw zostanie wymienionych na energooszczędne, poza tym pojawią się nowe lampy – w Probarku, Młynowie, Woli Muntowskiej i Marcinkowie. To miejsca wskazane przez mieszkańców. To drugi etap wymiany oświetlenia – a już pierwszy pozwolił zaoszczędzić około jednej czwartej wydatków na prąd.
Dzięki tej wymianie udało się zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych, teraz robimy krok drugi, który pozwoli na dalsze oszczędności
– powiedział wójt gminy Mrągowo Piotr Piercewicz.
Na wymianę gmina otrzymała 1 milion 300 tysięcy złotych z programu Polski Ład.
Przypomnę, że Fundusz Inwestycji Strategicznych Polski Ład został stworzony z myślą o mieszkańcach, z myślą o potrzebach mieszkańców
– zaznaczyła senator Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Kopiczko.
Zakończenie modernizacji oświetlenia w gminie Mrągowo planowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku.
Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko
























![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
