Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą walczyć o miejsca w sejmiku województwa. Partia Razem zaprezentowała kandydatów i założenia programowe

Kandydaci Partii Razem w wyborach samorządowych. Fot. A. Piedziewicz

Partia Razem zaprezentowała  kandydatów do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Poznaliśmy nazwiska liderów list w poszczególnych okręgach.

Liderami list partii Razem do sejmiku województwa będą: Małgorzata Matuszewska-Boruc, Bartosz Gruca, Emilia Bartkowska, Grzegorz Markoń, Magdalena Rutkowska, Marcin Gulczyński, Robert Koliński i Jolanta Gaudyńska.

Kandydaci obiecują m.in. wojewódzki program in vitro, komunikację publiczną do wszystkich sołectw, czy ułatwienia dla seniorów i niepełnosprawnych.

Adrian Zandberg z zarządu partii Razem mówi też o rozwiązaniach dla szkół.

Szkoła musi być świecka i bezpłatna naprawdę, a nie tylko na papierze. Chcemy bezpłatnych pomocy edukacyjnych, finansowanych przez samorząd. Punkt drugi to bezpłatne, ciepłe posiłki dla wszystkich dzieci. Trzecia sprawa to programy bezpłatnego transportu dla wszystkich uczniów.

Partia Razem w województwie warmińsko-mazurskim startuje do sejmiku, ale nie wystawia kandydatów do rad miast, gmin i powiatów.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejmik, wybory samorządowe, kandydaci
Pytania o samorząd – odc. 6

"Idea samorządności jest idą demokracji". W kolejnym odcinku audycji o idei wyborów samorządowych w Polsce. O ideę samorządu pytamy doktora Marcina Kazimierczuka z Wydziału Prawa i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV