Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Basen wart 7 mln, miasto kupi za 2,5 mln. W październiku mieszkańcy Ostródy, znów mają korzystać z pływalni

Kupnem pływalni przy ulicy Jana Pawła II zainteresowany był tylko samorząd, który przeznaczył na ten cel 2,5 miliona złotych. Do sfinalizowania sprawy brakuje dokumentacji i aktu notarialnego.

Miasto czeka już tylko na brakującą dokumentację i podpisanie aktu notarialnego. Basen wymaga remontu. Jego zakres i koszty zostaną oszacowane już po sfinalizowaniu zakupu. Burmistrz Ostródy chciałby, aby pływalnia ruszyła na początku października. Czesław Najmowicz zapewnia, że ceny biletów nie zmienią się, a dodatkowo mieszkańcy Ostródy będą mieli 50-procentową zniżkę.

W związku z tym, że poprzedni operator rezygnował z prowadzenia basenu w Ostródzie obiekt był zamknięty od października 2016 roku. Syndyk wystawił basen na licytację za ponad 7 milionów złotych. Nie było jednak zainteresowanych jego kupnem za taką cenę. Od września 2016 roku burmistrz Ostródy prowadził z syndykiem rozmowy w sprawie przejęcia basenu. Czesław Najmowicz zaproponował 2 miliony złotych. Ostatecznie kwota wzrosła, a radni Ostródy jednogłośnie potwierdzili chęć zakupu basenu za kwotę nie wyższą niż 2,5 miliona złotych. Wówczas rada wierzycieli wyraziła zgodę na licytację basenu za niższą kwotą.

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burmistrz, Ostróda, basen, Najmowicz
Pobicie i kradzież w jednej z placówek pomocowych w Ostródzie

  55-letni mężczyzna pobił laską i okradł 51-latka z pieniędzy. Obrażenia były na tyle poważne, że poszkodowany trafił do szpitala. Mieszkaniec pensjonatu usłyszał zarzut rozboju. Grozi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV