Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bardzo duże utrudnienia na drogach i awarie prądu

Fot. TT KWP Olsztyn

W Warmińsko-Mazurskiem zimowe warunki. Są utrudnienia na drogach regionu, a w niektórych miejscach także brakuje prądu.

Poinformował o tym rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Po nocy bez prądu w regionie pozostaje 340 odbiorców. Na drogach warunki bardzo ciężkie. Jedynie S7 w większości czarna i mokra. Pozostałe pokryte błotem pośniegowym. Pracuje 77 jednostek sprzętu. Praktycznie na wszystkich drogach wojewódzkich zajeżdżony śnieg.

00:00 / 00:00

– Trzeba uważać na drogach województwa. Utrudnienia są na trasach krajowych – ostrzega Monika Bracham z punktu informacji drogowej.

Na drodze S7 od kilometra 26+100 jest kolizja. Jezdnia w kierunku Warszawy jest zablokowana. Zderzyły się tam 2 samochody ciężarowe. Obowiązuje objazd starą drogą przez węzeł Rączki aż do węzła Nidzica Północ. Ze względu na panujące warunki pogodowe błoto pośniegowe występuje we wschodniej części województwa. Dodatkowo lokalnie ślisko jest na północy oraz błoto w zachodniej części województwa.

00:00 / 00:00

Ani jedna droga wojewódzka nie jest czarna. Wszędzie leży zajeżdżony śnieg. Najgorzej w tej chwili jeździ się trasami lokalnymi, ale problemy są także na wojewódzkich – mówi Tomasz Piotrowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Na wszystkich drogach wojewódzkich zalega zajeżdżona warstwa śniegu, pod którą w wielu miejscach występuje lód. Staramy się na bieżąco usuwać śnieg, który znajduje się na jezdni i posypywać drogi. Na tę chwilę nie mam informacji, że któraś z dróg wojewódzkich jest zablokowana i nie można po niej przejechać. Jeżeli zdarzają się takie sytuacje, to są to sytuacje lokalne. Jeżeli dowiadujemy się o nich, to zazwyczaj wysyłamy sprzęt, aby drogę udrożnić.

00:00 / 00:00

Kierowców prosimy o szczególną ostrożność.

[AKTUALIZACJA]

S7 jest już przejezdna. Utrudnienia zakończyły się ok. 11.30.

Fot. TT KWP Olsztyn

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, zima, śnieg, samochody, opady śniegu, śliska droga
Wypadek koło Braniewa. Kierowca jest ciężko ranny

Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 504 w pobliżu Garbiny między Fromborkiem a Braniewiem. Ciężko ranny został kierowca osobowego auta. O szczegółach powiedział Radiu Olsztyn oficer...

Zamknij
RadioOlsztynTV