DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Bardzo dobra postawa triathlonistów z WiM w morderczym maratonie

Marcin Konieczny zajął 21., a Wojciech Kopeć 26. miejsce podczas zawodów Herbalife Triathlon Gdynia w kategorii Iron Men. Zawody ukończyło około 1700 triathlonistów. Najlepszy okazał się Rosjanin Ivan Tutukin.

Zaskoczeniem była szczególnie dobra postawa Wojciecha Kopcia, dla którego był to debiut w tej dyscyplinie. Konieczny natomiast to bardziej doświadczony triathlonista, który zwyciężył w kategorii M40. Bardzo dobrze zaprezentował się również Michał Jarliński z Iławy, startujący w dystansie sprinterskim. Na mecie zameldował się na szóstej pozycji, zwyciężając jednocześnie w kategorii M16. W jego kategorii zdecydowało się zmierzyć blisko 800 triathlonistów z całego kraju.

Zawody w Gdyni są jednymi z najbardziej wymagających w Polsce. Startują w nich nie tylko zawodnicy z kraju, ale również z zagranicy.

(łw)

Więcej w Triathlon
Elbląg zadebiutował na triathlonowej mapie Polski

Łukasz Kalaszczyński wygrał zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon w Elblągu. Jak każdy sportowiec trenuję, żeby wygrać - zaznaczył w rozmowie z Polskim Radiem Olsztyn. Swoje...