Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Badania i spotkania z ekspertami. Rozpoczął się Tydzień Zdrowia Kobiet

Fot. Adobe Stock

Rozpoczął się Tydzień Zdrowia Kobiet. To akcja Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, która ma zachęcać m.in. do badań i szczepień profilaktycznych.

Warmińsko-Mazurski Oddział NFZ zaprasza do udziału w cyklu spotkań profilaktycznych. W Olsztynie specjaliści mówią m.in. o szczepieniach ochronnych HPV. – Zapraszamy w poniedziałek i we wtorek do przychodni przy ul. Dworcowej 28 – powiedziała rzeczniczka NFZ Magdalena Mil.

We wtorek spotkanie będzie organizowane w przychodni Pantamed przy ul. Pana Tadeusza w Olsztynie. Będzie to także Dzień Profilaktyki 40+ oraz okazja, by zbadać skład ciała, nauczyć się samobadania piersi na specjalistycznych fantomach i zapoznać się z portalem Diety NFZ.

W środę Dzień Mammografii zaplanowano przy Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym w Iławie, gdzie będzie można skorzystać z badań w mammobusie. W kolejnych dniach organizowane będą spotkania poświęcone cytologii – w Olsztynie, kardiologii – w Stawigudzie i zdrowiu psychicznemu – w Olecku.

NFZ uruchomił też w tym tygodniu specjalną infolinię. Bezpłatny całodobowy numer to 800 190 590. Dzwoniąc tam, można się zapoznać z zalecanymi kobietom badaniami profilaktycznymi i dowiedzieć się, gdzie można je wykonać.

Szczegółowy plan Tygodnia Zdrowia Kobiet można znaleźć na stronie warmińsko-mazurskiego NFZ.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

 

 

Więcej w badania profilaktyczne
Sylwia Jaskulska: jako ludzie związani z wsią zrobimy wszystko, by rozwiązać problem

- Każda rozmowa może pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji - mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Sylwia Jaskulska, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Odniosła się w ten sposób...

Zamknij
RadioOlsztynTV