Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Awaria pochylni wstrzymała żeglugę na Kanale Elbląskim

Kanał Elbląski – stanowisko dolne w Kątach

Kanał Elbląski zamknięty do odwołania. Powodem jest awaria na pochylni Kąty. Z torów wypadł wózek, który przewoził statek. Obecnie trwa usuwanie awarii.

Wózek postawiono na szyny i dalej spuszczana jest woda z pochylni Kąty, by sprawdzić, co mogło być przyczyną wykolejenia. Po sprawdzeniu wszystkiego, zostanie wykonana inspekcja technicznego dozoru transportowego, który wyda świadectwo dopuszczające wózek do ruchu. To pierwsza tego typu awaria w ciągu ostatnich pięciu lat. Do czasu jej usunięcia wszystkie pochylnie Kanału Elbląskiego są zamknięte.

Żegluga najprawdopodobniej zostanie przywrócona w najbliższy weekend. Przypomnijmy, do awarii doszło 2 maja. W godzinach przedpołudniowych, podczas transportu statku pasażerskiego wózek pochylniowy wypadł z szyn. Nikt z pasażerów, ani obsługi nie odniósł obrażeń. Wszyscy zostali ewakuowani na brzeg.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w awaria, Kanał Elbląski
Po niedzielnych wichurach kilkuset odbiorców na Warmii i Mazurach nadal nie ma prądu

Ostatniego dnia majówki, w związku z wichurami i ulewami, ponad 100 razy wzywano warmińsko-mazurskich strażaków. W 80 przypadkach usuwali oni z dróg i chodników powalone przez...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV