Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Awansowały do ekstraklasy, ale w niej nie zagrają. Co dalej z futsalistkami z Olsztyna?

Fot. AZS UWM High Heels Olsztyn

W pięknym stylu awansowały w zeszłym sezonie do Ekstraligi, ale… zrezygnowały z rozgrywek. Futsalistki AZS-u UWM High Heels Olsztyn wyjaśniają powody trudnej decyzji.

O szczegółach opowiedziała sterniczka i bramkarka olsztyńskiego zespołu Aleksandra Kojadyńska. Mówiła, że mimo sportowego awansu, trzeba przyznać, że udział w najwyższej klasie rozgrywkowej byłby… szaleństwem, aniżeli futsalowym wydarzeniem. Zespół składa się ze studentek, które prócz rozgrywek w hali chcą spełniać się jeszcze na boiskach trawiastych, co jest nie do zrealizowania. Dla dziewczyn łączących sport z nauką i pracą to niestety zbyt wiele.

Dochodzą również kwestie rozgrywania spotkań. Hala Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego np. nie pomieściłaby większej liczby sympatyków, a hala Liceum Ogólnokształcącego nr 5 również nie spełniałaby wymogów licencyjnych.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w futsal, ekstraklasa
Stomilanki z porażką w pierwszym domowym meczu ekstraklasy

W pierwszym, historycznym meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarek nożnych w stolicy Warmii i Mazur Stomilanki Olsztyn uległy na stadionie przy alei Piłsudskiego mistrzyniom Polski -...

Zamknij
RadioOlsztynTV