Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Autobusy firmy KDD nie wyjechały na olsztyńskie ulice. Samorząd wypowiedział umowę przewoźnikowi

Linia nr 15 niedługo zniknie z ulic Olsztyna. Fot. Łukasz Węglewski

Gmina Olsztyn wypowiedziała umowę jednemu z prywatnych operatorów komunikacji miejskiej. Współpraca z firmę KDD przy obsłudze przewozów pasażerskich w mieście rozpoczęła się w 2013 roku.

Był to pierwszy z prywatnych przewoźników, który pracował na równi z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej. W 2016 roku do przewoźników dołączył kolejny – to konsorcjum firm Meteor i IREX 3.

Umowa z KDD na transport zawarta była na 10 lat, czyli do 2023 roku. W czwartek autobusy firmy nie wyjechały na ulice i to było podstawą do rozwiązania umowy. Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu mówi jednak, że już wcześniej były problemy z tym operatorem. Uspokaja też, że rozwiązanie umowy nie przełoży się na obsługę przewozów pasażerskich w  mieście:

To nie ma żadnego wpływu na komfort podróży pasażerów oraz usług, które realizowaliśmy. Wszystkie autobusy jeżdżą z taką samą częstotliwością, jak jeździły do tej pory. Pasażerowie nie powinni odczuć żadnej różnicy, poza tym, że będą jeździć autobusami innych marek.

00:00 / 00:00

Rozwiązanie umowy z firmą KDD odbyło się w trybie natychmiastowym. Operator w Olsztynie miał 13 autobusów, z czego trasy obsługiwało 10. Jak na razie nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami firmy.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, autobusy, komunikacja miejska, Paweł Pliszka, KDD
Zamieszanie z budową nowego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Umowa z wykonawcą została zerwana

Budowa nowego budynku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem ledwo  się zaczęła, a już została zerwana umowa z wykonawcą prac. Firma, która zobowiązała się za ponad 19 milionów...

Zamknij
RadioOlsztynTV