Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artur Chojecki o śledztwie ws. nieprawidłowości w urzędzie: działałem zgodnie z prawem

Fot. P. Getka

– Jestem spokojny, działałem zgodnie z prawem – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Chojecki, były wojewoda warmińsko-mazurski.

W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poinformowała, że rozszerza zakres śledztwa w sprawie nieprawidłowości w urzędzie wojewódzkim w czasie, gdy Artur Chojecki były wojewodą. Żadnych szczegółów nie podano. Wiadomo jedynie, że śledztwo jest pokłosiem działań Najwyższej Izby Kontroli.

Artur Chojecki w Porannych Pytaniach twierdził, że nie ma sobie ani swoim byłym podwładnym nic do zarzucenia.

Kontrole NIK mieliśmy co roku. Zawsze szczegółowo badały nasze działania. Będąc wojewodą miałem w to wgląd, teraz nie mam żadnej wiedzy w to, co się mogło tam wydarzyć. Jeśli jest coś, co wymaga wyjaśnień, to należy zrobić, ale przez wiele lat działaliśmy zgodnie z prawem, na pożytek obywateli i jestem spokojny

– dodał.

Początkowo śledztwo dotyczyło niezgodnego z prawem finansowania spotów wyborczych Artura Chojeckiego. Ona sam mówił wówczas, że doszło do pomyłki i pieniądze, za które opłacono spoty, zostały zwrócone.

Poseł Artur Chojecki cieszył się również z dużej liczby głosów oddanych na kandydatów PiS w wyborach europejskich. PiS zajęło drugie miejsce w wyborach do europarlamentu, uzyskując 36,16 procent głosów. Z okręgu obejmującego województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie do Brukseli dostał się Maciej Wąsik, prawomocnie skazany za udział w tzw. aferze gruntowej. Poseł przekonywał jednak, że elektorat Prawa i Sprawiedliwości odbiera działania Macieja Wąsika inaczej.

Zostali skazani za walkę z korupcją. Elektorat Prawa i Sprawiedliwości w ten sposób postrzega tę sprawę jako bardzo niesprawiedliwe i naruszające powagę państwa działanie wymiaru sprawiedliwości i dzisiejszej koalicji. Dało temu wyraz w głosowaniu

– przyznał poseł.

Na Macieja Wąsika głosowało ponad 85 tysięcy osób. Do europarlamentu z listy Prawa i Sprawiedliwości dostał się również m.in. Mariusz Kamiński, także skazany za aferę gruntową.

Posłuchaj audycji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Poranne Pytania, Artur Chojecki
Powyborcze komentarze polityków z Warmii i Mazur

Okręg wyborczy numer 3, składający się z województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego będzie miał 2 mandaty w nadchodzącej kadencji Parlamentu Europejskiego. Europosłami zostali Jacek Protas z Koalicji...

Zamknij
RadioOlsztynTV