Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artur Chamski: Metro to ponadczasowy musical

Artur Chamski jest aktorem i piosenkarzem.

Od 2001 roku jest związany z Teatrem Studio Buffo. W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Lalkarskim PWST we Wrocławiu i rozpoczął współpracę ze sceną młodzieżową Teatru na Woli. W 2005 zajął drugie miejsce w plebiscycie na najciekawszego aktora młodego pokolenia zorganizowanego przez stronę ifilm.pl.

W 2008 uczestniczył w IV edycji programu Jak oni śpiewają, którą wygrał. Jako zwycięzca otrzymał Brylantowy Mikrofon i kontrakt płytowy. 29 grudnia 2008 ukazała się jego płyta Jak oni śpiewają, nagrana podczas występów w programie. W 2009 brał udział w VI edycji Jak oni śpiewają, w której zajął 3. miejsce. Dzięki udziałowi w programie zaśpiewał z takimi gwiazdami polskiej sceny muzycznej jak Violetta Villas, Irena Santor, czy Edyta Górniak.

W 2014 uczestniczył w I edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, w którym zajął 4 miejsce. Artura Chamskiego znamy także z seriali telewizyjnych jak m.in. „Kryminalni”, „Pierwsza miłość” czy „Ojciec Mateusz”. Artysta odwiedził Olsztyn grając w musicalu „Metro”.

Do wysłuchania rozmowy z Arturem Chamskim zaprasza Monika Szczygło

(mszcz/bsc/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Przy kawie
Antoni Komasa-Łazarkiewicz: W moim zawodzie ważna jest pokora

Antoni Komasa-Łazarkiewicz jest kompozytorem, twórcą muzyki filmowej. Był wielokrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej, tworzy między innymi muzykę filmową i teatralną. Skomponował muzykę do filmu "W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV