Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ARiMR zachęca do szkoleń online. Skorzystać z nich mogą także rolnicy z Warmii i Mazur


Od wtorku rozpoczyna się cykl szkoleń on-line dla rolników, organizowanych przez ARiMR. Rolnicy będą mogli się dowiedzieć, jak skutecznie sięgać po środki pomocowe, m.in. na nawadnianie gospodarstw.

Szkolenia odbywać się będą przez cztery dni – we wtorek, środę, czwartek i piątek. Pierwszego dnia skierowane  będzie dla osób z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego. W środę (8 lipca) będą mogli wziąć w nim udział rolnicy z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego, 9 lipca – z warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego, a w piątek 10 lipca – pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Aby wziąć udział w szkoleniu online, trzeba skorzystać z aplikacji ZOOM. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom ARiMR za pośrednictwem skrzynki mailowej: webinar@arimr.gov.pl.

Tematyka szkoleń będzie dotyczyła przede wszystkim oferowanych środków pomocowych – jak po nie sięgać, jak wypełniać wnioski. Chodzi np. o premie dla młodych rolników, premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej czy modernizację gospodarstw rolnych w obszarze nawadniania.

O dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa, rolnicy mogą się ubiegać do 20 lipca.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, ARiMR
Konkurs ARiMR dla… klubów sportowych. Mogą wygrać m.in. sprzęt medyczny

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła konkurs skierowany do piłkarskich klubów sportowych z terenów wiejskich. Zadanie polega na nakręceniu krótkiego filmu od 2 do 7 minut,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV