Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Aresztowano Litwina, który napadł na oddział bankowy w Pieckach. Jego wspólnik zginął w wypadku

 

Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obywatela Litwy, który w sierpniu zeszłego roku uczestniczył w napadzie na oddział bankowy w Pieckach pod Mrągowem. Mężczyzna został przekazany przez Litwę stronie polskiej.

21 sierpnia ubiegłego roku zamaskowani napastnicy wtargnęli do banku, sterroryzowali obsługę przedmiotem przypominającym broń i zabrali 65 tysięcy złotych w różnych walutach. Akcja trwała kilkadziesiąt sekund, po czym odjechali.

Policja zabezpieczyła monitoring, przesłuchała świadków i zabezpieczyła ślady. Kryminalni ustalili podejrzanych w tej sprawie. Okazali się nimi dwaj obywatele Litwy.

Jak informuje młodszy aspirant Tomasz Markowski z KWP w Olsztynie, po zgromadzeniu obszernego materiału dowodowego za 27 i 28-latkiem zostały wydane Europejskie Nakazy Aresztowania.

Jeden z nich nie zdążył stanąć przed polskim wymiarem sprawiedliwości, ponieważ w czerwcu tego roku zginął w wypadku drogowym na Litwie. Drugi z podejrzanych po wydaniu przez Litwę stronie polskiej, decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledczy nie wykluczają, że obaj mężczyźni mogą mieć związek z innymi tego typu napadami na terenie Polski. Sprawy te są właśnie wyjaśniane.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, napad, kradzież, areszt, Mrągowo, Piecki, uwaga, pilne
Nowy rekord dziennych zakażeń koronawirusem. Na Warmii i Mazurach potwierdzono 23 zakażenia

Potwierdzono 1136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. Na Warmii i Mazurach stwierdzono 23 zachorowania. Warmia i Mazury: 23 zakażenia (1300): - 9 powiat iławski: dziewczynka,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV