Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Areszt dla pijanego kierowcy, który śmiertelnie potrącił 19-latkę

Fot. OSP Kobułty

Sąd Rejonowy w Biskupcu w piątek aresztował tymczasowo kierowcę, który po pijanemu śmiertelnie potrącił 19-letnią kobietę. Sąd zastosował areszt z uwagi na grożącą surową karę oraz w obawie, że podejrzany może utrudniać prokuratorskie postępowanie.

Jak przypomniał w komunikacie rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak, do wypadku doszło 15 listopada wieczorem na drodze w miejscowości Borki Wielkie w gminie Biskupiec.

Sąd Rejonowy w Biskupcu w piątek uznał wniosek prokuratora za zasadny i zastosował wobec Łukasza B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Sąd w uzasadnieniu tej decyzji wskazał, że popełnienie przez Łukasza B. zarzucanych mu czynów zostało w bardzo wysokim stopniu uprawdopodobnione zgromadzonymi w sprawie dowodami.

W ocenie sądu zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do podejrzanego uzasadnione jest grożącą mu surową karą pozbawienia wolności. Ponadto zachodzi obawa, że Łukasz B. przebywając na wolności może w bezprawny sposób utrudniać prokuratorskie postępowanie poprzez ukrycie się lub ucieczkę

– podał sędzia Adam Barczak.

Jak podawała olsztyńska policja, 19-latkę potrącił citroen, który z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni. Autem kierował 38-letni mężczyzna. Podczas badania go alkomatem urządzenie wskazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 19-latka szła prawidłowo przy lewej krawędzi jezdni, w tym miejscu nie było chodnika. Mimo prowadzonej reanimacji kobieta zmarła.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

Śmiertelne potrącenie pod Biskupcem. Sprawca na podwójnym gazie

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokurator, śmiertelny wypadek, pijany kierowca, areszt tymczasowy
Śmiertelne potrącenie pod Biskupcem. Sprawca na podwójnym gazie

Tragiczny wypadek w pobliżu wsi Borki Wielkie w powiecie olsztyńskim. Jak podała policja, samochód osobowy śmiertelnie potrącił kobietę. Funkcjonariusze, którzy są na miejscu, ustalili, że kierowca...

Zamknij
RadioOlsztynTV