Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Arena Festival Film & Music po raz pierwszy w Olsztynie. Nowości będzie więcej

Fot. facebook Arena Festival Film&Music

Musical o Mikołaju Koperniku oraz koncert z muzyką do malowanej ekranizacji „Chłopów” złożą się na festiwal muzyki filmowej w Olsztynie. Miejscem koncertów Arena Festival Film & Music będzie hala Urania. Impreza odbędzie się 28 i 29 czerwca.

Jak przypomniał dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii Janusz Ciepliński, ideą Arena Festival Film & Music jest pokazywanie publiczności dwóch mediów: muzyki i filmu. Podczas tegorocznej, 8. edycji formuła festiwalowa zostanie poszerzona o kolejną formę muzyczną, jaką jest musical.

Pierwszego dnia festiwalu, 28 czerwca, zaprezentowany zostanie musical „Kopernik”, którego premiera odbyła się rok temu na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku. Orkiestrę Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii, która towarzyszyć będzie solistom, chórowi i baletowi Opery Krakowskiej, poprowadzi dyrektor Opery Krakowskiej Piotr Sułkowski. Musical o Koperniku z librettem Albeny Grabowskiej i muzyką Tomasza Szymusia powstał przy wsparciu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Drugiego dnia festiwalu, 29 czerwca, publiczność będzie mogła posłuchać zaaranżowanych na orkiestry kompozycji ludowych i filmowych do malowanej ekranizacji „Chłopów”. Muzykę skomponował Łukasz L.U.C. Rostkowski wraz z Rebel Babel Film Orchestra. W trakcie koncertu, w którym wystąpi także Orkiestra Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii, pokazywane będą animacje.

Dotychczasowe edycje Arena Festival Film & Music odbywały się w Ostródzie w centrum wystawienniczym oraz w amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim. Organizatorzy zdecydowali, że tegoroczna odbędzie się w nowo wybudowanej hali Urania w Olsztynie.

Autor: B. Gajlewska za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w film, muzyka, Olsztyn, festiwal, koncert, urania, musical
Komediowa sobota, piłkarska niedziela. Trwają Dni Kętrzyna

Przemarszem ulicami miasta i koncertami Natalii Szroeder i Kamila Bednarka zainaugurowano obchody Dni Kętrzyna. Dziś i jutro kolejne wydarzenia. Jak co roku w połowie czerwca miasto...

Zamknij
RadioOlsztynTV