Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Arcybiskup Józef Górzyński namawia do odwiedzania grobów bliskich w inne dni niż uroczystość Wszystkich Świętych

Fot. Przemysław Getka

Arcybiskup Józef Górzyński zaleca, by księża Archidiecezji Warmińskiej podjęli decyzję o odwołaniu mszy i nabożeństw na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych. Nie oznacza to zakazu.

Proboszczowie sami podejmą decyzję, ale powinni mieć na względzie zalecenia arcybiskupa i racje duszpasterskie – wyjaśnił ksiądz dr Marcin Sawicki rzecznik prasowy Archidiecezji Warmińskiej. Chodzi o aktualną sytuację epidemiczną i ostatnio wprowadzone przez rząd obostrzenia.

W komunikacie wydanym na stronie internetowej Archidiecezji, Arcybiskup Górzyński przypomina o dyspensie, której udzielił wszystkim w „strefie czerwonej”. Wierni są zwolnieni z obowiązku udziału we mszach w niedziele i święta nakazane. Można z tego skorzystać również w uroczystość Wszystkich Świętych.

Metropolita Warmiński zachęca do odwiedzania grobów i modlitwy za zmarłych w dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych i w kolejnych dniach po tej uroczystości. Zachęca również do uczestniczenia we mszach w ciągu tygodnia, z zachowaniem obowiązującego limitu osób (jedna na 7 metrów kwadratowych).

Można także łączyć się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem telewizji, radia i internetu – napisał Matropolita Warmiński Arcybiskup Józef Górzyński.

Posłuchaj relacji Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00
Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wszystkich Świętych, arcybiskup Józef Górzyński
Elbląg prosi o ostrożność. Władze apelują, by nie wybierać się masowo na groby

Elbląg jest już gotowy do organizacji Wszystkich Świętych i Zaduszek. Miasto opracowało warianty dotyczące zarówno komunikacji na cmentarze, jak i bezpieczeństwa w trakcie samych świąt. Plan...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV