Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Arabowie zainteresowani współpracą z WiM

Przedsiębiorca z Arabii Saudyjskiej Abdullah Alkraidees rozmawiał w Olsztynie m.in. o inwestycjach w branży meblarskiej. Fot. Łukasz Węglewski

Producenci mebli z Warmii i Mazur, przy współpracy z samorządem wojewódzkim, przygotowali wspólną ofertę na rynek krajów arabskich.

Propozycję współpracy przedstawiono na spotkani wicemarszałka Jacka Protasa z przedstawicielem Królestwa Arabii Saudyjskiej, szejkiem Abdullahem Alkraideesem.

Wicemarszałek podkreślił, że szejk przyjął na siebie rolę pośrednika w nawiązywaniu kontaktów biznesowych między firmami z Warmii i Mazur a odbiorcami w krajach arabskich.

Szejk jest zainteresowany branżą meblarską, ale też inwestycjami w branżę turystyczną, przemysł mleczarski czy eksport owoców do Arabii. Wizyta gościa z Arabii Saudyjskiej stanowi część planów, dotyczących eksportu warmińsko-mazurskich mebli na Bliski Wschód.

Na Warmii i Mazurach produkcją mebli zajmuje się 1100 firm, w których pracuje ponad 12 tysięcy osób. To najwyższy wskaźnik zatrudnienia w tej branży w Europie.

(pap/mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biznes, Jacek Protas
Marszałek wicemarszałkiem?

Zarząd regionalny Platformy Obywatelskiej wybrał swoich przedstawicieli do zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Kandydatów podczas konferencji prasowej zaprezentował marszałek województwa Jacek Protas. Jacek Protas Wcześniej na stanowisko marszałka...

Zamknij
RadioOlsztynTV