Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Arabowie będą studiować w Olsztynie medycynę

Na Wydziale Nauk Medycznych UWM w Olsztynie będzie studiować młodzież ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Fot. I. Malewska

Młodzież ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie studiować medycynę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Rektor uczelni prof. Ryszard Górecki podpisał w tej sprawie porozumienie ze stroną arabską.

Jak mówi rektor, zainteresowanie obcokrajowców studiowaniem w Olsztynie świadczy o wysokim poziomie uczelni.

00:00 / 00:00

Od października na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim naukę na kierunku lekarskim rozpocznie sześciu studentów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Reprezentujący ich dr Muhammad Yousuf Qadri podkreśla, że wybrali Olsztyn przede wszystkim ze względu na cenę studiów.

00:00 / 00:00

(tłumaczenie: To jest piękne miasto, kampus jest bardzo dobry, i czesne jest niskie, nawet cztery razy mniejsze niż w innych państwach). 

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim studiuje już młodzież ze Skandynawii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Afryki Północnej.

(imal/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medycyna, UWM, studia, Ryszard Górecki, szkolnictwo wyższe
Nowości na UWM we wtorkowym Akademiku. Po godz. 21.20 zaprasza Marek Lewiński

We wtorkowym Akademiku Radia Olsztyn przyjrzymy się nowościom na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jakie są nowe kierunki? Które z nich są najbardziej oblegane? Na jakim wydziale...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV