Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Apodyktyczna dyrygentka, żywe trupy i tata na szlaku do Ukrainy

Do kin wchodzi kontrowersyjny „Tár” Todda Fielda z wybitną rolą Cate Blanchett, która zasłużyła na każdą filmową nagrodę tego roku. Czy wolno nam odrzucać twórczość geniusza ze względu na jego grzechy? Uderzenie w cancel culture i obraz miłości do muzyki. 

Smutek bohatera „Najbardziej samotnego chłopaka na świecie” jest tak wielki, że dla towarzystwa otacza się on… trupami. Bardzo czarna komedia również na dużym ekranie. Jest zabawnie czy zbyt wtórnie?

Dziś rocznica barbarzyńskiego ataku ruskich faszystów na Ukrainę. Ania Maliszewska nakręciła jeszcze przed wojną poruszający i ciepły film o ojcostwie, ale też relacjach „Tata” na dużym ekranie.

Na małym ekranie natomiast „Oszustwo” z Julianne Moore na pokładzie. Klasyczny heist movie czy może przekombinowane spojrzenie na „Żądło”? Apple TV

My kombinować nie będziemy. Nie oszukujemy, że na luzie mówimy o kinie, puszczając do tego nieoczywistą muzę. Samotni więc nie będziecie z nami za mikrofonem. Zapraszamy!

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło i Łukasza Adamskiego

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Adamski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rok wojny w Ukrainie oczami ekspertów

Mija dokładnie rok od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę. 24 lutego 2022 r. o godzinie 5 rano czasu wschodnioeuropejskiego na terytorium Ukrainy weszło około 100 tysięcy...

Zamknij
RadioOlsztynTV