Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aplikacja mobilna pomoże odnaleźć grób

Fot. Łukasz Węglewski

Projekt „Moje@Gizycko – Elektroniczna Platforma Usługowo-Innowacyjna” realizowany przez samorząd miejski wchodzi w ostatni etap.

Pierwszą usługą, z której już można korzystać, jest możliwość odnalezienia miejsca pochówku określonej osoby na cmentarzach komunalnych – przy alei 1 Maja w Giżycku oraz przy ulicy Leśnej w Gajewie.

Po wejściu na stronę internetową www.ecmentarz.gizycko.pl możemy nie tylko odnaleźć grób danej osoby, ale też zobaczyć aktualne zdjęcie tego miejsca. Wszystkie nagrobki przez twórców aplikacji zostały sfotografowane.

Strona umożliwia stwierdzenie czy dana osoba spoczywa na jednym z giżyckich cmentarzy, dokładne odnalezienie miejsca grobu i drogi dotarcia do niego. Jest również funkcja zapalenia elektronicznej świeczki.

Ecmentarz.gizycko.pl jest pierwszą aplikacją udostępnioną dzięki projektowi samorządu. Kolejne poświęcone będą bezpieczeństwu i kulturze, a dostępne będą we wrześniu.

(pświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, cmentarz
Kazachski senator odnalazł w Braniewie grób brata

Kazachski senator Kuanysz Aitachanow odnalazł w Braniewie grób swojego brata poległego w 1945 r. To jedna z kilkunastu osób, które przyjechały w tym roku z krajów...

Zamknij
RadioOlsztynTV