Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Apelacja skazanego ginekologa

Będzie apelacja od wyroku skazującego ginekologa z iławskiego szpitala za nieumyślne spowodowania śmierci 16-miesięcznego dziecka. Proces odbędzie się przed sądem okręgowym w Elblągu.

Ginekolog z iławskiego szpitala został uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci 16-miesięcznego dziecka. Sąd rejonowy skazał Sławomira Ł. na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat.

W 2007 roku w iławskim szpitalu urodziła się dziewczynka z ciężką niewydolnością krążeniowo-oddechową. Zdaniem rodziców oraz prokuratury, Sławomir Ł. w czasie porodu nie monitorował stanu płodu i nie zdecydował się na cesarskie cięcie, ani poród kleszczowy.

Dominika zmarła w olsztyńskim szpitalu mając zaledwie 16 miesięcy. Sędzia Ewa Toczydłowska uzasadniając wyrok nie miała wątpliwości, że zaniechanie przez oskarżonego czynności, które powinien był podjąć w czasie porodu przyczyniły się do śmierci dziewczynki.

Sędzia orzekła też wobec oskarżonego dwuletni zakaz wykonywania zawodu oraz grzywnę i nawiązkę na rzecz poszkodowanych. Rodzice dziewczynki odmówili komentarzy przed uprawomocnieniem się wyroku. Obrona zapowiedziała, że po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem prawdopodobnie wniesie apelację do sądu okręgowego w Elblągu. (rch/as)

Więcej w sąd
Sposób więźniów na zarobek

Każdego roku rośnie liczba skarg i roszczeń, jakich domagają się więźniowie. Część z nich na drodze sądowej uzyskało od państwa polskiego niemałe odszkodowania. Dla wielu, to...

Zamknij
RadioOlsztynTV