Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Apel Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia do Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia zwracają się do Prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o podpisanie przyjętej przez Sejm ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych.

Jak podkreślają we wspólnym oświadczeniu prezesi Regionalnych Rozgłośni, „w debacie publicznej (…) tylko w niewielkim stopniu zwraca się uwagę na specyficzną sytuację, w jakiej znajdują się nadawcy regionalnej radiofonii publicznej”.

W oświadczeniu podano, że realizacja misji publicznej jest kosztowna:

Dzięki zasięgowi docierającemu do praktycznie każdego z zakątków naszych regionów, jesteśmy słyszani często jako jedyny nadawca w tych miejscach, w których z uwagi na brak biznesowej opłacalności nieobecny jest nadawca komercyjny. Żadnej z Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia nie byłoby stać na produkcję dotychczasowego programu, gdyby nie środki publiczne –z abonamentu RTV oraz właśnie z rekompensaty dla mediów publicznych.

Prezesi regionalnych rozgłośni PR zwracają również uwagę, że pozbawienie rekompensaty abonamentowej może spowodować zamrożenie niezbędnych inwestycji i modernizacji. Ponadto grozi to zmniejszeniem poziomu zatrudnienia zespołu.

Szanowny Panie Prezydencie, Mamy świadomość, jak trudną decyzję przychodzi Panu podjąć. Prosimy jednak, aby przed jej ogłoszeniem wziął Pan pod uwagę także nasz apel i zawarte w nim argumenty

– czytamy na zakończenie w oświadczeniu.

Pod apelem podpisali się wszyscy prezesi regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, w tym Prezes Zarządu Polskiego Radia Olsztyn SA, Leszek Sobański.

Całe oświadczenie dostępne jest tutaj.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w apel, Andrzej Duda
Na Warmii i Mazurach ruszyła kampania wyborcza Andrzeja Dudy

Regionalny sztab wyborczy Andrzeja Dudy w okręgu olsztyńskim na dobre zaczyna kampanię wyborczą. Na razie działacze skupiają się na zbieraniu podpisów poparcia. W ciągu trzech dni...

Zamknij
RadioOlsztynTV