Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Apel pediatrów – zaszczepmy siebie i dzieci. Posłuchaj audycji Na Zdrowie

Zaszczepmy siebie i dzieci – apeluje Sławomir Ogórek, pediatra ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Lekarz zaleca szczepienia przeciwko grypie, pneumokokom i meningokokom.

Powrót dzieci i młodzieży do szkół w dobie pandemii zwiększy ryzyko zakażeń koronawirusem, na co nałożą się jesienne infekcje. Dlatego tak ważne są szczepienia chroniące układ oddechowy.

Od którego roku życia można szczepić na grypę, dlaczego pneumokoki są groźne, do czego może prowadzić zakażenie meningokokami, jaki zachować odstęp między poszczególnymi szczepieniami – między innymi na te pytania odpowiada lek. Sławomir Ogórek – pediatra, specjalista medycyny rodzinnej z poradni Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W cyklu Dieta dla Ciebie dr Anna Hinburg – dietetyk kliniczny ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie mówi czym grozi nadmierne spożycie soli. Jemy jej zbyt dużo, dzienna zalecana dawka to 5 g czyli płaska łyżeczka, a sól znajduje się niemal w każdym produkcie. Czym ją zastąpić, czy istnieje zdrowsza wersja soli?

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Żeglarze rywalizują na jeziorze Narie. Walczą o tytuł mistrza Polski w klasie T

Prawie 150 żeglarzy rywalizuje na jeziorze Narie o tytuł mistrza Polski w klasie T. Po raz pierwszy na tym jeziorze rozgrywane są zawody o takim znaczeniu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV