Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anthony Bourdain ostatni raz na ekranie. CNN pokaże zapis jego niedokończonej wyprawy

Fot: Kuchnia TV/mat. prasowe

Po samobójczej śmierci Anthony’ego Bourdaina, znanego na całym świecie szefa kuchni i ikony telewizji, stacja CNN podjęła decyzję o wyprodukowaniu finałowego sezonu jego autorskiego programu.

Oto zapis ostatnich wypraw Bourdaina, wieńczący pięć lat podróży dookoła globu w poszukiwaniu najsmaczniejszych i najbardziej wyszukanych dań.

Sezon rozpoczyna się wspólną podróżą Anthony’ego Bourdaina i popularnego komika W. Kamau Bella do Kenii, gdzie panowie dowiadują się zaskakujących faktów na temat tamtejszej kultury minibusów, handlu odzieżą używaną oraz ochrony zasobów naturalnych. W kolejnych odcinkach prowadzący odwiedza swojego przyjaciela Jose Andresa w hiszpańskiej Asturii, zwiedza Indonezję, odkrywa społeczność zachodniego Teksasu oraz spotyka się ze znajomymi z artystycznej bohemy, mieszkającymi w Lower East Side w Nowym Jorku.

Tylko jeden odcinek udało się ukończyć za życia Bourdaina, cztery kolejne zawierają dodatkowe wywiady z gośćmi, którzy brali udział w wielkim telewizyjnym przedsięwzięciu. Dwa odcinki pokazują proces produkcji i są swoistym hołdem dla Anthony’ego Bourdaina.

Premierowe odcinki w każdą sobotę o 20:15 w Kuchni+. Przypominamy nasz program Okno na kulturę, w którym rozmawialiśmy o tragicznie zmarłym Bourdainie.

 

Ł.A/ mat.prasowe

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Niezwykły dokument o ikonie futbolu już w lipcu

Ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum. Film, który zahipnotyzował publiczność festiwalu w Cannes – "DIEGO" Asifa Kapadii już 19 lipca w kinach....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV