Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Zalewska: potrzebne jest czteroletnie liceum z poważną maturą

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska

27 czerwca poznamy plan systemu edukacji, wtedy też w Toruniu zostanie podsumowany cykl debat na temat szkolnictwa – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Anna Zalewska podkreśliła, że nie jest ważne, czy zostaną zlikwidowane gimnazja, bo rodziców nie interesują poszczególne etapy. Chcą, żeby ich dziecko było w bezpiecznej szkole z dobrymi nauczycielami.

Najważniejsze jest, jaką uczniowie mają wiedzę w danym wiekuSystem został stworzony dla dziecka, a my się temu dziecku musimy podporządkować. Na pewno uczestnicy debat o oświacie oczekują czteroletniego liceum z poważną maturą – powiedziała Anna Zalewska w Radiu Olsztyn.

Zdaniem minister edukacji narodowej potrzebna jest mądrze zaplanowana zmiana podstawy programowej. Trzeba ją zrobić tak, żeby uniknąć rewolucji. Teraz akademiccy profesorowie są niezadowoleni z efektów edukacji, bo absolwenci szkół średnich nie są przygotowani do studiów. Podobnego zdania są rodzice, którzy muszą płacić za korepetycje przed rozszerzoną maturą z języka obcego, mimo, ze uczyły się tego przedmiotu przez 12 lat.

Minister edukacji narodowej tłumaczyła także dlaczego zniesiono obowiązkowy egzamin szóstoklasisty i jak chciałaby ograniczyć biurokrację w szkołach.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Anną Zalewską

00:00 / 00:00

 

(kos/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, edukacja, reforma, gimnazjum, oświata, szkolnictwo, gimnazja, Anna Zalewska
Elbląg na pomysł na ratowanie nauczycielskich etatów

Prawie 60 pedagogów, którzy skorzystali z programu dobrowolnych odejść ze szkół otrzymało podziękowania i nagrody od władz Elbląga. Elbląg wprowadza w życie autorski program ratowania miejsc...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV