Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Wasilewska nie żyje. Posłanka zmarła w szpitalu, miała 63 lata

Anna Wasilewska

Nie żyje warmińsko-mazurska posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Wasilewska. Zmarła nagle, wcześniej trafiła do szpitala.

Urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Studiowała technologię żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie – pedagogikę specjalną.

Anna Wasilewska była wieloletnim pedagogiem i dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie. Później samorządowcem. Od 2007 do 2009 roku piastowała stanowisko wiceprezydenta Olsztyna. Zajmowała się sprawami społecznymi, m.in. oświatą, zdrowiem, sportem i pomocą społeczną. W 2009 roku rozpoczęła pracę w urzędzie marszałkowskim jako dyrektor Departamentu Sportu. Od 2010 do 2015 Anna Wasilewska była członkiem zarządu województwa warmińsko-mazurskiego IV i V kadencji.

Od 2010 do 2016 roku była prezesem Stowarzyszenia Sportowego Olimpiady Specjalne Polska. W 2015 roku wystartowała w wyborach parlamentarnych zdobywając mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu olsztyńskim. Była także posłanką obecnej kadencji Sejmu. Zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji.

Była pełna ciepła i życzliwości – tak politycy z Olsztyna wspominają zmarłą posłankę PO Annę Wasilewską.

To dla nas szok i nieodżałowana strata – mówi poseł i szef warmińsko-mazurskich struktur Platformy Obywatelskiej. Jacek Protas przyznał że wiadomość o śmierci Anny Wasilewskiej była dla jej współpracowników dużym zaskoczeniem.

Byłyśmy po przeciwnych stronach politycznej barykady, ale zapamiętam ją jako osobę pełną ciepła i pogody ducha – tak o Annie Wasilewskiej mówi olsztyńska poseł Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent.

Politycy różnych klubów parlamentarnych żegnają posłankę Annę Wasilewską.

Liczne wpisy żegnające Annę Wasilewską pojawiły się też na profilach twitterowych polityków PO.

Anna Wasilewska kochała sport, była członkiem Rady Nadzorczej Klubu Indykpol AZS Olsztyn i jego wiernym kibicem.

Anna Wasilewska. Fot. Platforma Obywatelska

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne
Warmińsko-mazurskie na przedostatnim miejscu pod względem liczby zakażeń w kraju

W ciągu ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 8 245 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 60 osób, 28 wyłącznie z powodu COVID-19 - to najnowsze dane...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV