Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Śliwka chce inwestować w elbląskie kobiety i rodziny

Fot. T. Owczarek

Rodzinny Elbląg – pod takim hasłem kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga Andrzej Śliwka zaprezentował kolejne propozycje programowe, które skierowane są do kobiet i rodzin.

Priorytetem tego programu ma być budowa i modernizacja żłobków, a także likwidacja luki płacowej w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn czy wyprawka dla noworodka. Poseł Andrzej Śliwka przyznał, że najważniejsza jest wiarygodność, a zaprezentowane postulaty stworzył, mając na uwadze potrzeby mieszkańców.

W oparciu o nasze doświadczenie i rozmowy z mieszkańcami stworzyliśmy program wyborczy. Można go nazwać wsparciem dla rodzin, ale także wsparciem przedsiębiorczości wspaniałych elblążanek, które działają w mieście

– mówił.

Andrzej Śliwka ze swoimi sympatykami spotkał się nieprzypadkowo, jak powiedział, przy Przedszkolu nr 8, ponieważ miało ono być zamknięte.

Dzięki rodzicom i naszej interwencji powstrzymaliśmy ten zły proces. Do przedszkola trafiła dotacja z rządowych środków w kwocie 3,5 mln zł, z zabytkowego Programu Inwestycji Strategicznych. Pokazaliśmy, że nie rządząc miastem mamy w sercu to, żeby wsparcie dla elbląskiej infrastruktury szkolnej było na najwyższym poziomie

– dodał.

Wśród założeń programowych tzw. Rodzinnego Elbląga znalazły się m.in. refundacja wizyty u lekarzy specjalistów, wsparcie kobiet w przekwalifikowaniu i zdobyciu nowego zawodu, a także utworzenie nowej funkcji publicznej – pełnomocniczki ds. kobiet oraz Rady Kobiet jako organu konsultacyjno-doradczego.

Oprócz Andrzeja Śliwki z Prawa i Sprawiedliwości o fotel prezydenta Elbląga ubiegają się także Sławomir Malinowski z komitetu Razem dla Elbląga, Michał Missan z Koalicji Obywatelskiej, Paweł Rodziewicz z komitetu Nowy Elbląg oraz Stefan Rembelski z komitetu MEGA Elbląg.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Redakcja: M. Rutynowski za T. Owczarek

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, Andrzej Śliwka
Przemysław Czarnek zachęcał do poparcia kandydata PiS na prezydenta Olsztyna

Działacze Prawa i Sprawiedliwości z województwa warmińsko-mazurskiego przekonywali w Olsztynie, żeby w zbliżających się wyborach samorządowych głosować na kandydatów ich partii. Poseł PiS Artur Chojecki zapewniał,...

Zamknij
RadioOlsztynTV