Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Kobylarz: JOW-y mamy w sercu

Andrzej Kobylarz (Kukiz’15). Fot. Łukasz Węglewski

– Udało się pomóc w załatwieniu paru bardzo prozaicznych spraw, jak doprowadzenie wody do budynku czterorodzinnego czy kanalizacji. Skupiliśmy się na spotkaniach z ludźmi. Przeprowadziliśmy dużo rozmów z rolnikami i producentami mleka. Działamy na wielu płaszczyznach. Małymi kroczkami udało nam się coś załatwić – tymi słowami podsumował pierwsze miesiące pracy w parlamencie poseł ugrupowania Kukiz’15 Andrzej Kobylarz.

Poseł jest członkiem Polsko-Chińskiej Grupy Parlamentarnej, której głównym celem jest wsparcie krajowego rynku w rozmowach z Chińczykami. – Skupiliśmy naszą pracę tak, aby polscy przedsiębiorcy mogli wysyłać swoje towary. Chińczycy są bardzo zainteresowani polskimi produktami żywnościowymi, meblami czy oknami. – tłumaczy Kobylarz.

W swojej pracy zawodowej jako szef Stoczni Elbląskiej, biznesmen zajmujący się przewozami towarowymi i drogą wodną pomiędzy Kaliningradem a Elblągiem poseł Kukiz’15 interesował się tematyką dróg śródlądowych, a w szczególności przekopem Mierzei Wiślanej. – W mojej ocenie przekop Mierzei Wiślanej jest niezbędną inwestycją, który przyczyni się do rozwoju portu w Elblągu i uzależnienia od strony rosyjskiej. – zauważa polityk.

Poseł jest także członkiem Parlamentarnego Zespołu ds Marihuany Medycznej. – Podczas prac poznałem osoby, które leczą olejem z marihuany leczniczej, dzieci z padaczką, z różnymi schorzeniami. Zobaczyłem, jakie są wyniki leczenia i postanowiłem wspierać działania na rzecz marihuany leczniczej.

Na zakończenie rozmowy Krzysztof Kaszubski zapytał o sztandarowy projekt ugrupowania Kukiz’15, jakim były podczas ostatniej kampanii wyborczej jednomandatowe okręgi wyborcze. – Niedługo zaczniemy o tym bardzo głośno mówić. Pracujemy nad bardzo prostym przekazem do społeczeństwa i pokazania, jakie są korzyści z JOW-ów – podkreślił Kobylarz.

Do wysłuchania rozmowy z Andrzejem Kobylarzem zaprasza Krzysztof Kaszubski – posłuchaj

00:00 / 00:00

(łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Poranne Pytania, Krzysztof Kaszubski, kukiz 15
Gustaw Marek Brzezin: moim nowym doradcą jest Marian Podziewski

Prawie rok po wyborach były wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski znów działa publicznie. Został on doradcą marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, który był gościem Porannych Pytań Polskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV