Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Bogusz: Byliśmy pierwszą prywatną firmą, która budowała mieszkania w Olsztynie. Posłuchaj Rozmowy gospodarczej

Andrzej Bogusz – prezes firmy Arbet Investment Group. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był Andrzej Bogusz – prezes firmy Arbet Investment Group.

Firma Arbet od 20 lat działa na olsztyńskim rynku mieszkaniowym. Wybudowała 5 tysięcy mieszkań i 9 osiedli mieszkaniowych.

Byliśmy pierwszą prywatną firmą, która zaczęła się parać budową mieszkań w Olsztynie. Spółdzielnie mieszkaniowe wygaszały swoją działalność w tym zakresie. To były początki. Nie było wtedy kredytów hipotecznych i nikt nie używał słowa developer. Potem przyszedł okres boomu i szaleństwo spowodowane akcją kredytową i kredytami we frankach. Niektórzy twierdzą, że dziś jest powtórka tamtych czasów, natomiast ja temu zaprzeczam.

Rozmowa dotyczyła rozwoju mieszkalnictwa w Olsztynie, problemów z dostępem do kredytów hipotecznych, rosnących cen mieszkań i sytuacji ekonomicznej developerów. Andrzej Bogusz odniósł się także do problemu współistnienia rynku mieszkań pierwotnego i wtórnego.

Nie jesteśmy miastem, w którym mieszkania budują się i sprzedają na potęgę, choć ilość stojących w Olsztynie tzw. żurawi może sprawiać takie wrażenie.

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w 10 największych miastach w Polsce (Olsztyn się do nich nie zalicza) wzrosła od 2014 roku o 26 procent.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Andrzejem Boguszem

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Ma cechę, którą powinien mieć senator”. Radni klubu Koalicja Obywatelska-Lewicy z Ełku poparli kandydaturę Jolanty Piotrowskiej

Klub radnych Koalicja Obywatelska - Lewica Rady Miejskiej w Ełku poparł kandydaturę Jolanty Piotrowskiej na senatora. Poinformowali o tym na konferencji prasowej w Ełku. Jolanta Piotrowska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV