Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Amerykanie przeszkolili warmińsko-mazurskich strażników granicznych

Fot. W-MOSG

Amerykanie szkolili funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w identyfikacji materiałów CBRN, czyli szkodliwych substancji chemicznych, biologicznych, promieniotwórczych, nuklearnych.

– Przedstawiciele amerykańskiej ambasady odwiedzili placówkę w Bezledach – informuje rzecznik komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Mirosława Aleksandrowicz.

Przedsięwzięcie było dobrą okazją do powiększenia poziomu wiedzy nt. identyfikacji tych materiałów, jak również wymiany doświadczeń pomiędzy funkcjonariuszami polskiej straży granicznej a przedstawicielami amerykańskiej ambasady. Goście zapoznali się z infrastrukturą drogowego przejścia granicznego w Bezledach. Zaprezentowano sprzęt służbowy, który wykorzystywany jest w codziennej służbie oraz omówiono specyfikę ochrony zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

00:00 / 00:00

W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze na co dzień pełniący służbę na drogowych, kolejowych i lotniczym przejściu granicznym w regionie.

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, szkolenie, usa, funkcjonariusze, ambasada USA, przedstawiciele ambasaday USA
SG: w tym roku odprawiono dwa razy więcej podróżnych niż rok temu

W tym roku funkcjonariusze SG odprawiali średnio na dobę 103 tys. podróżnych. To ponad dwa razy więcej niż rok temu - powiedziała w rozmowie rzeczniczka Straży...

Zamknij
RadioOlsztynTV