DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro

Aleksandra Lisowska z rekordem półmaratonu!

Sukces zawodniczki AZS UWM Olsztyn w 9. Nocnym Półmaratonie Praskim. Aleksandra Lisowska dobiegła na metę jako pierwsza kobieta i pobiła rekord imprezy wśród pań.

Bieg w Warszawie był dla niej pierwszym oficjalnym startem po igrzyskach olimpijskich. Lisowska po powrocie z Paryża poinformowała, że rozstaje się z dotychczasowym trenerem Jackiem Wośkiem. Zapowiedziała jednocześnie udział w Półmaratonie Praskim. Przypomnijmy, w biegu maratońskim w stolicy Francji zajęła 36. miejsce (z czasem 2:31:10).

W Warszawie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Liczącą nieco ponad 21 kilometrów trasę pokonała z czasem 1:12.41. To nowy rekord imprezy wśród pań. Pierwsza minęła linię mety. A drugą zawodniczkę – Emilię Mazek – wyprzedziła o prawie dwie minuty. Na podium stanęła także inna zawodniczka pochodząca z naszego regionu – Monika Jackiewicz.  Natomiast rywalizację wśród mężczyzn wygrał Mateusz Kaczor.

Redakcja: K. Ośko za UWM

Więcej w Aleksandra Lisowska
Warmińsko-mazurscy sportowcy zakończyli igrzyska. Do naszego regionu trafią 2 medale

Zakończyła się rywalizacja sportowa Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Jako ostatnia ze sportowców z Warmii i Mazur wystartowała Aleksandra Lisowska w maratonie. Pochodząca z Braniewa, zawodniczka AZS-u...