Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aleksandra Bielska: mamy w DNA wspólne doświadczenie migracji naszych przodków

Aleksandra Bielska. Fot. M. Rozbicka

Czy na Warmii i Mazurach powstają dobre produkcje i jak filmowo wykorzystać potencjał województwa? Gościem Michaliny Rozbickiej była Aleksandra Bielska z elbląskiego kina Światowid.

Pod hasłem „Wróćmy do regionów” w Elblągu odbyła się konferencja filmoznawcza. Aleksandra Bielska z kina Światowid podkreśliła, że należy współpracować z różnymi grupami i wymieniać się doświadczeniami.

Chcemy mówić o tym, jaką wartość ma miejsce, w którym żyjemy i które, jak się okazuje, mało znamy. Goście, których będziemy zapraszać oraz ci, których zaprosiliśmy w tym roku, poszerzają pole widzenia regionu, odsłaniają różne warstwy historii. Film ten jest punktem zbierającym różne narracje z różnych dziedzin

– stwierdziła.

W czasie konferencji rozmawiano również o tym, jak wzmocnić potencjał filmowy Warmii i Mazur.

Póki co największym zainteresowaniem cieszą się walory krajobrazowe regionu, ale mamy też wielkie bogactwo historyczne. To historia przedwojenna, ale i powojenna. Mamy w DNA wspólne doświadczenie migracji naszych przodków. To także różne problemy, które wiążą się z funkcjonowaniem w tej części Polski. Mamy nadzieję, że będzie powstawało coraz więcej filmów, które reprezentują problemy realne dla naszego regionu.

– dodała Aleksandra Bielska.

Jak zapowiadają organizatorzy, w przyszłym roku ma odbyć się rozszerzona edycja tego wydarzenia.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w film, kino, Światowid, kultura
W Olsztynie rozpoczynają się obchody Dni Afryki

Po raz dwudziesty w Olsztynie odbywają się Dni Afryki. Głównymi zagadnieniami są edukacja, kultura i nauka. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim trwa wieloaspektowa sesja naukowa pt. Afryka -...

Zamknij
RadioOlsztynTV