Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aktywny wypoczynek harcerzy

Harcerze, fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Góry, morze lub jezioro – harcerze rozpoczęli cykl wakacyjnych obozów.

W koloniach zorganizowanych tylko przez elbląskie drużyny udział weźmie prawie 300 uczestników – nie tylko harcerzy. Obozy są coroczną tradycją. Jest to podsumowanie całego roku harcerskiego oraz nagroda za wspólną pracę i wkład włożony w sprawne funkcjonowanie jednostki. Ma być to także zachęta do dalszego działania i moment pokazania innym jak ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas.

Obozy są bardzo różnorodne pod względem miejsca i atrakcji czekających na uczestników. Każda drużyna lub szczep wybiera sobie to, co lubi najbardziej. M.in drużyna harcerska „Mato” chce dotrzeć do odległych zakątkach kraju.

Obóz wędrowny zacznie się od wyjazdu do Wrocławia, przez Kraków, Głodówkę w Zakopanem i zakończy się w Zarzęcinie. Szczep „Wanbli” postanowił natomiast zorganizować obóz w Zarzęcinie, w klimacie „Woodcraft Indians”. W programie przewidziane są liczne wędrówki, pływanie na łódkach, kąpiele w jeziorze, zabawy w parku linowym i wiele ciekawych atrakcji.

Ponadto na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Bryza” w sierpniu odbywać się będą półkolonie. Weźmie w nich udział ponad 60 osób. (grab/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, obóz, wakacje
Wakacyjny wypoczynek pod lupą

Kuratorium oświaty i sanepid kontrolują warmińsko-mazurskie ośrodki, w których wypoczywają dzieci i młodzież. Przez dwa pierwsze tygodnie wakacji sprawdzono 113 takich miejsc. W pięciu przypadkach stwierdzono...

Zamknij
RadioOlsztynTV