Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aktywna rodzina – to odpowiedź Nowoczesnej na rządowy program 500 plus. Założenia programu przedstawił poseł Mirosław Pampuch

6 milionów dzieci ma skorzystać na programie Nowoczesnej „Aktywna rodzina”. Rodzice, w postaci ulg podatkowych, otrzymywaliby po 3 tysiące złotych na pierwsze i każde kolejne dziecko.

Warunkiem jest posiadanie pracy przez jednego z rodziców. Założenia programu przedstawił w Olsztynie warmińsko-mazurski poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch. Zdaniem posła program jest bardziej sprawiedliwy, bo nie dzieli dzieci na lepsze i gorsze, dostrzega pierwsze dziecko w rodzinie oraz dzieci wychowywane przez samotnych rodziców.

– Poprzez ulgę dla osób pracujących Nowoczesna zachęca do aktywności zawodowej, a nie jak to czyni program 500 plus do rzucania pracy – wyjaśnia poseł Mirosław Pampuch.

„Aktywna rodzina” to odpowiedź Nowoczesnej na rządowy program 500 plus, który ich zdaniem nie spowodował wzrostu urodzeń.

Tymczasem warmińko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski przekonuje, że w porównaniu do roku ubiegłego, w Polsce w pierwszym kwartale urodziło się o wiele więcej dzieci. Jego zdaniem program wsparcia dla rodzin autorstwa Nowoczesnej jest wynikiem spadających słupków. Poseł PiS przypomina, że rok temu Nowoczesna w ogóle nie brała pod uwagę wspomagania rodzin.

– To typowy zabieg PR-owski Nowoczesnej, która próbuje na bazie pomysłów PiS pozyskać wyborców – podsumował poseł Wojciech Kossakowski.

Nowoczesna powołała specjalny zespół parlamentarny ds. programu „Aktywna rodzina”, w skład którego wszedł między innymi warmińsko-mazurski poseł Mirosław Pampuch.

(DGrzymska/ BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, rodzina, rodzice, pampuch, Kossakowski
„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”, a przekonali się o tym mieszkańcy Braniewa. Trwają Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

W Braniewie trwa rodzinny piknik. To jedna z wielu imprez Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny potrwają miesiąc. – To około tysiąca bardzo różnych wydarzeń w...

Zamknij
RadioOlsztynTV