Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Agent Tomek” zatrzymany. Chodzi o śledztwo w sprawie Stowarzyszenia Helper

Fot. Archiwum RO

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku został zatrzymany Tomasz K. – b. poseł PiS i b. agent CBA, znany jako „agent Tomek”. Informacje o zatrzymaniu potwierdził zastępca szefa białostockiej prokuratury Paweł Sawoń.

W połowie listopada Tomaszowi K., który przez pewien kierował Helperem, śledczy postawili zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczenia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami ok. 10 mln złotych oraz oszustw w związku z nienależnym przyznaniem ponad 39 mln złotych dotacji, a także tzw. prania pieniędzy – w kwocie 2 mln złotych. Prokuratura nie ujawnia na razie, jakie nowe zarzuty zamierza postawić zatrzymanemu.

Głównym wątkiem śledztwa jest wyjaśnienie nadużyć finansowych związanych z prowadzeniem w latach 2011-2017 domów opieki dla seniorów na Warmii i Mazurach. Prowadziło je olsztyńskie stowarzyszenie Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego „Helper”, korzystając z państwowych dotacji.

 

Autor: B. Gajlewska/PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, sledztwo, Helper, zatrzymanie, agent Tomek, Tomasz K.
Prokuratura zarzucała mu korupcję. Sąd podjął decyzję w sprawie byłego wójta Kozłowa

Sąd Rejonowy w Nidzicy uniewinnił byłego wójta Kozłowa Jacka J. od zarzutów korupcyjnych. Wójt był sądzony razem z gminnym radnym Rafałem Ś. Chodzi o lata 2007-2014....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV