Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Agencje i ośrodki rolnicze wspierają politykę senioralną

Fot. K. Grabowska

Agencje i ośrodki rolnicze wsparciem dla polityki senioralnej? To jedno z nowych rozwiązań, które może pomóc w tworzeniu domów opieki dla osób w podeszłym wieku.

W Warmińsko-Mazurskiem działa kilkadziesiąt DPS-ów i środowiskowych domów samopomocy. Potrzeby są jednak wciąż bardzo duże, bo osób starszych i nieporadnych cały czas przybywa. Dlatego rząd cały czas podejmuje działania w tym obszarze – mówi wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.

00:00 / 00:00

Zapewnienie opieki osobom w podeszłym wieku spoczywa na gminach, a te najczęściej zasłaniają się brakiem finansów. Problem jest widoczny zwłaszcza w małych gminach. Tymczasem środki można pozyskać z unii europejskiej. Swoją pomoc oferuje też m.in Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Dyrektor olsztyńskiego oddziału KOWR i radny wojewódzki z ramienia PiS Grzegorz Kierozalski do przekształcenia na dom opieki dla seniorów proponuje m.in pałac w Nerwikach niedaleko Lidzbarka Warmińskiego.

00:00 / 00:00

W Warmińsko-Mazurskiem działają 52 domy pomocy społecznej z opieką całodobową. Jest też ponad 40 środowiskowych domów samopomocy, które przez stowarzyszenia i fundacje oferują opiekę w ciągu dnia. Ich uzupełnieniem jest siedem domów opieki – prywatnych.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Sławomir Sadowski, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, polityka senioralna, KOWR
Od dwudziestu lat aktywizują i edukują seniorów. Elbląski Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje jubileusz

Elbląski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych świętuje 20-lecie działalności. Przez ten czas rozkwitliśmy, byliśmy twórczy, podjęliśmy działalność w wielu dziedzinach - podkreśla prezes Iwona Orężak,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV