JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Adam Pavlasek wygrał Memoriał Marka Włodarczyka

Adam Pavlasek, fot. Marek Lewiński

Adam Pavlasek wygrał rozgrywany w Olsztynie tenisowy Memoriał Marka Włodarczyka.

W półfinale Pavlasek wyeliminował ostatniego Polaka – Piotra Gadomskiego, a w finale zwyciężył z reprezentantem Monako, Benjaminem Balleretem 2:1, w setach 6:2, 5:7, 7:6.

Czech przyznał, że rywal był bardzo wymagający.

00:00 / 00:00

Tłumaczenie: To był bardzo ciężki mecz, graliśmy dwie i pół godziny. Raz wygrywałem, raz przegrywałem, dlatego cieszę się ze zwycięstwa. Po pierwszym secie zaczęło padać, po przerwie lepiej zaczął przeciwnik, który wygrał drugą partię. Spotkanie było męczące, ale jestem szczęśliwy.

Oto, co po pojedynku powiedział Benjamin Balleret.

Tłumaczenie: Drugiego seta wygrałem 7:5, w trzecim nie udało mi się zwyciężyć tie-breaka. To rozczarowujące, bo chciałem wygrać mecz. Byłem blisko, ale taki jest tenis. W Olsztynie spędziłem miły tydzień, tym bardziej żałuję, że nie udało mi się zdobyć głównej nagrody.

Memoriał im. Marka Włodarczyka
gra pojedyncza mężczyzn – finał
Pavlasek Adam (Czechy) – Balleret Benjamin (Monaco) 6:2 5:7 7:6(5) (mlew/łw)

Więcej w tenis ziemny, Benjamin Balleret
Memoriał Marka Włodarczyka: pierwsze rozstrzygnięcia

Polsko-monakijska para Piotr Gadomski / Benjamin Balleret wygrała zmagania deblistów w odbywającym się w Olsztynie Memoriale Marka Włodarczyka. W finale pokonała białoruską parę Alexander Bury /...